Čo ponúkame

ČO JE JUMPING® ?logo_rel

Ako vznikol a kto je za ním ?
Jumping® vymysleli dvaja charizmatickí mladí ľudia – Jana Svobodová a Tomáš Buriánek, absolventi Fakulty telesnej výchovy a športu na Karlovej univerzite v Prahe.
V roku 2001 zostavili súbor cvikov, ktoré aplikovali na malú trampolínu a vymysleli šport, ktorý je zábavný, efektívny a je úplne pre všetkých.
Odvtedy sa množstvo spokojných klientov uistilo v tom, že toto cvičenie prináša dobrú náladu, nových priateľov a samozrejme odmenu – vyformovanú postavu :-)

Jumping® je originálne akreditované cvičenie v oblasti fitness priemyslu. Rokmi preverený aeróbny program na patentovaných trampolínach je určený pre všetky generácie tak, aby vytváral zábavnou formou fyzickú a duševnú rovnováhu.
Dynamické cvičenie na špecifických trampolínach s riadidlami sprevádza motivujúca hudba a lekcie vedú odborne vyškolení inštruktori.
Základná myšlienka cvičenia, ktoré nie je len náhodným poskakovaním na trampolíne, ale vysoko koordinovaným a prepracovaným systémom, nadchla rad prevádzkovateľov fitness centier.

Jumping® je ideálnym športom pre formovanie postavy a skrýva mnoho unikátnych výhod. Zo zdravotného hľadiska blahodárne pôsobí prakticky na všetky systémy ľudského tela a tak sa radí medzi veľmi účinné formy pohybových aktivít.
Cvičenie na akreditovaných trampolínkach vychádza z pocitu voľnosti a úprimnej radosti z pohybu.

Základnou myšlienkou komplexného programu bolo vytvoriť účinný a zábavný model efektívneho cvičenia pre širokú verejnosť. Podstatou cvičenia Jumping® sú rôzne náročné kombinácie rýchlych a pomalých poskokov, dynamických šprintov, rovnovážnych i silových prvkov a tiež strečingu.
Jednotlivé cviky a ich následnosť sú starostlivo pripravené, majú svoj vlastný význam a poriadok. Tieto kombinácie sa na pružnom výplete trampolíny stávaju nielen zábavou, ale aj veľmi účinnou formou posilňovania fyzickej a psychickej odolnosti.

Postupne sa vytvoril ucelený koncept a systém školení. Licenčný program Jumping® je vrcholom skúseností a opatrení, ktoré zaisťujú maximálnu bezpečnosť a efektivitu celého programu, kde lekcie môžu viesť len certifikovaní lektori s licenciou Jumping®.

Pre cvičenie je možné využívať iba trampolínky s riadidlami, aby boli splnené náročné požiadavky na bezpečnosť.

Jumping®

- spomaľuje starnutie
– zvyšuje svalový tonus
– je zábavný a bezpečný
– posilňuje všetky svalové partie
– upravuje trávenie a vylučovanie
– zlepšuje tkanivové zásobenie kyslíkom
– stimuluje vestibulárny a nervový systém
– rozvíja motoriku, koordináciu a stabilitu
– normalizuje hladinu cholesterolu a triglyceridov
– zrýchľuje lymfatický obeh, detoxikáciu a prietok v žilovom systéme
– pomáha znižovať krvný tlak a tým predchádzať kardiovaskulárnym ochoreniam
– ponúka úľavu od bolesti chrbta, krku a iných bolestí spôsobených nedostatkom pohybu